ANTALYA 1 NO’LU ŞUBE SERİK İLÇE TEMSİLCİLİĞİ’NDEN ‘ÇOCUKLAR ÜŞÜMESİN’ PROJESİ.

Antalya 1 No’lu Şube Serik İlçe Temsilciliği ve Kadın Kolları öğrencilerin kışlık giyecek ihtiyacını karşılamak için "Çocuklar Üşümesin" projesinin üçüncüsünü gerçekleştirdi.

Serik İlçe Temsilcisi  Varol Civcir yaptığı açıklamada; “Serik temsilciliği ve kadın kollarımız olarak, okul temsilcilerimiz tarafından "Çocuklar Üşümesin" projemiz bundan 3 yıl önce başlatılmıştır. İlçemizde okuyan, maddi imkânsızlıklar yüzünden evladına bir kışlık mont alamayan anne babanın göz yaşlarına şahit olarak "ÇOCUKLAR ÜŞÜMESİN"  projemiz doğmuştur.

Üç yıldır ilçemizin farklı okullarında okuyan ve kimi zaman köy okullarındaki çocuklarımıza kimi zaman ise merkez de okuyan öğrencilerimize öğretmen arkadaşlarımız tarafından bire bir tespitleri yapılarak ulaşıyoruz.

Türk Eğitim Sen’in cesur yürekli üyeleri olarak bizler, hakikat insanı ve hakikat kardeşiyiz.

 "İnsanı Hak’ta Hakk'ı insanda görmekteyiz" ve bizler en büyük makamların insanın yüreğinde karşılıksız olarak yer almaktadır.

Bize inanan üyelerimiz ve bize güvenen eğitim çalışanlarına diyoruz ki, Gönül bir saraydır, maddi imkânsızlıklar içinde olan kimsesizlerin gönüllerini almaya, paylaşmaya ve yardımlaşmaya Hızır gibi geldik.

Her yıl yapmış olduğumuz projemiz ile maddi imkânsızlık içinde olan öğrencilerimizi bu soğuk kış gününde bedenlerini soğuktan korumanın huzurunu eğitim çalışan arkadaşlarımızla birlikte yaşıyoruz.

Öğretmenlerimizin bu sene kendi okullarında belirledikleri öğrencilerimize ulaşarak, İlçemiz Orhangazi MTAL, eğitim öğretimine devam eden yoğunluk olarak (BEP) Bireyselleştirilmiş Eğitim Programına tabi  çocuklarımıza, Serik MTAL (Kız Meslek), Serik İmam Hatip Ortaokulu, Cumalı İlkokulu, Serik İbn-i Sina MTAL, Karadayı İlkokulu, Serik Tekeli Ortaokulu ve İlçemizde yeni açılan Serik- Karadayı  Özel Eğitim Uygulama Okulu  öğrencilerimize, eğitim öğretim gören çocuklarımızın kışlık montlarını ve botlarını ilçemizde bulunan bir mağazaya öğrencilerimizi öğretmenlerimizle birlikte davet ederek çocuklarımızın kendi zevk ve tarzda almalarını sağladık. Gelemeyen Karadayı Özel Eğitim Uygulama Okulu öğrencilerimizin istedikleri renkte montlarını biz alıp kendilerine götürdük.

Sendikamızın cesur yürekli üyelerine, eğitim çalışanlarımıza ve desteklerini esirgemeyen ilçemizin değerli esnaflarında teşekkür ediyoruz.

Serik Türk Eğitim Sen. Yönetimi olarak, yapacağımız eğitim ve sosyal sorumluluk projelerinde ilçemizde sivil toplum kuruluşlarına ve sendikalara örnek olmaya devam edeceğiz.  Tüm eğitim çalışanlarımızı göstermiş oldukları bu duyarlılıktan dolayı, yönetim ve ekibim adına teşekkür ediyorum.” dedi.