ANTALYA 1 NO’LU ŞUBE, SERİK İLÇE TEMSİLCİLİĞİ "UÇURTMALARINIZ BIZDEN ÇOCUKLAR"

Antalya 1 No’lu Şube, Serik İlçe Temsilcisi Varol Civcir  Serik ve Yönetimi olarak  23 Nisan 2016 tarihinden itibaren geleneksel hale getirmiş oldukları "Uçurtmalarınız Bizden Çocuklar"  etkinliğinin bu sene 4.'sünü düzenlidi.

Şube, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısı ile, her yıl bir ilkokulu belirleyerek,  bu sene de Burmahancı Fatih İlkokulu'nda uçurtma etkinliğini yaptı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı öncesi, Serik- Burmahancı Fatih İlkokuluna satranç malzemeleri, öğrencilere ise bayram hediyesi olarak uçurtma dağıtımı şenlik havası yarattı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramında ilk defa uçurtma hediyesi ile karşılaşan çocukların mutluluğu da yüzlerinden okundu.

Antalya 1 No’lu Şube Serik ilçe temsilcisi Varol Civcir etkinlikte yaptığı konuşmada şunları kaydetti:  “Bu sene 99’uncu yılını kutladığımız 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın, Türk milletinin iradesini temsil eden Birinci Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı ve Türk halkının egemenliğini ilân ettiği tarihtir

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ün tüm dünya çocuklarına armağan ettiği ve her 23 Nisan'da kutlanan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramına bizlerde Serik Türk Eğitim Sen. Olarak sahip çıkıyoruz.

İlçemiz Fatih İlkokulunda çocuklarımızla birlikte kutlayarak çocukluk çağlarımıza geri döndük. Yapmış olduğumuz bu etkinlik bir nebze olsun çocuklarımızı kapalı alanlardan gökyüzünün altında buluşturarak onların ufuklarını açmaktır.

 Ulu Önder ATATÜRK, ulusal egemenliği armağan ettiği çocuklarımıza şöyle seslenmiştir; “Küçük hanımlar, küçük beyler! Sizler geleceğin bir gülü, yıldızı ve ikbal ışığısınız. Memleketi asıl ışığa boğacak olan sizsiniz. Kendinizin ne kadar mühim, kıymetli olduğunuzu düşünerek, ona göre çalışınız. Sizlerden çok şeyler bekliyoruz"

Bu vesile ile bu etkinlikleri yapmamıza her daim yardımcı olan cesur yürekli üyelerimize, bu fırsatı bize sunan Burmahancı Fatih İlkokulu Müdürü Abdullah ŞEKER ve öğretmen arkadaşlarımıza Serik Türk Eğitim Sen. Olarak yürekten selamlıyoruz.

Türk Milletinin Bağımsızlığının sarsılmaz ifadesi olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlu Olsun.”